O nas

ZAPIECZ MNIE!!
Jedyna taka restauracja w Polsce!
Skomponuj własną zapiekankę a my zapieczemy ją dla Ciebie w piecu!
100% zadowolenia i najlepsza cena

Danie, zapiekanka. Jest smaczne, sycące, tanie i doskonałe zarówno na zimne, jak i ciepłe dni. Można je zrobić niemal ze wszystkiego, a za każdym razem mamy ochotę na dokładkę.

Zapiekanki dzielimy na dwie grupy - casserole i fritaty. Casserole bierze swą nazwę od naczynia żaroodpornego, które po francusku właśnie tak się nazywa. Charakteryzuje się tym, że w owym naczyniu zapiekamy co chcemy, łącząc kolejne warstwy żółtym serem. Fritaty z kolei powstają częściej na patelni, gdzie dowolną ilość i dowolne rodzaje składników zalewamy rozkłóconymi ze śmietaną lub kroplą mleka jajkami. Wysmażamy takie danie jak omlet, a wierzch podpiekamy w piekarniku.

Za co lubimy zapiekanki?

Powód 1
Zdrowie. Dziś niemal każdy zwraca uwagę na zdrowe potrawy. Najlepiej gdyby odchudzały, dbały o młody wygląd, piękną skórę, dobry wzrok i chroniły przed rakiem. Zapiekanki potrafią to wszystko, pod warunkiem, że zadbamy o odpowiedni dobór składników. Przede wszystkim jednak zapiekanie ma jedną prozdrowotną zaletę. Z naczynia nic nie ucieka, a to znaczy, że wszystkie bogate w witaminy i składniki odżywcze soki zostaną w daniu.

Powód 2
Smak. Nie wiemy jak to działa, ale zrumienione, gorące danie z przypieczonym serem zawsze smakuje lepiej niż zwykły obiad. Już sam sposób podania sprawia, że zaostrza nam się apetyt. Dymiące forma z zapiekanką, delikatnie chrupiący wierzch pękający pod ostrzem noża, ciągnący się ser przy nakładaniu, aromat składników... to po prostu musi smakować dobrze. I smakuje, zarówno w chwili podania, na zimno, jak i odgrzane na drugi dzień w pracy. 

Życzymy Smacznego! :)Serdecznie Państwa zapraszamy